Dne 6. 11. 2009 v časných ranních hodinách se vypravili žáci naší školy, 8. a 9. ročníku, na dlouho připravovanou a očekávanou exkurzi. Pro deváťáky byla i obsahem projektové práce, některým se však nepodařilo vysvětlit význam Krakova jako místa velké tankové bitvy.

Spolu s žáky vyjeli na tuto exkurzi i třídní učitel deváťáků L. Ludvigh, a taky paní učitelky Kovářová a Smílková.

V Krakově nás zaujala nádhera gotického slohu královského paláce včetně její renesanční přestavby. Na historické centrum města nám zbylo jen méně času, nicméně jsme měli možnost si prohlédnout historickou tržnici ( 700 let), Sukiennici, a koupit si zde nějaký malý suvenýr.

Po Krakově jsme již mířili k vyvrcholení exkurze do koncentračního tábora v Osvětimi. Drama životů a drastické zážitky života miliónů Evropanů na nás zanechaly hluboký dojem. Nejvíc však návštěva plynové komory kde fašisté vraždili své oběti.

Do Vidče jsme se vrátili kolem 19 hodiny večerní, prožité dojmy byly pro nás tak hluboké, že se nám ani moc nechtělo domů a prožité zážitky jsme si ještě nějakou dobu vyprávěli před budovou školy a v okolí.

Vaši deváťáci

Sdílet: