V pondělí 6. února navštívila naši školu paní Maráková – zubní dentistka, která besedovala s žáky I. stupně o tom, jak správně pečovat o chrup.

Nejprve žáci pojmenovávali jednotlivé části zubů a učili se o tom, kde všude může na chrupu vzniknout kaz. Zjistili, že k péči o chrup je zapotřebí především kvalitní kartáček /nutno říci, že mnohé děti  jej měly nevyhovující – s roztřepenými štětinkami, který dásním spíš škodí než pomáhá/ a také správný výběr zubní pasty. Děti se také dozvěděly, jaké nebezpečí představují pro zuby sladkosti a špatná skladba jídelníčku. Správnou techniku čištění zubů předváděly děti s  vlastními kartáčky přímo na sobě a učily se také pracovat s dentální nití. Paní Maráková upoutala pozornost dětí pomocí zajímavých pomůcek , např. zvětšeného modelu chrupu, na kterém děti krásně zvládaly správný nácvik péče o zuby.

Děkujeme jí touto cestou za vstřícnost a ochotu při realizaci této akce.

Kolektiv uč. I. st.

Sdílet: