V tomto školním roce mezi nás opět zavítali členové klubu historického šermu Perštejni, aby nám s jistou nadsázkou a špetkou humoru ukázali některé události z našich dějin. Tentokrát byli tématem první čeští králové z rodu Přemyslovců.

Žáci se tak mohli seznámit s některými okolnostmi vlády králů Vratislava II, Vladislava II., Přemysla Otakara I., Václava I., Přemysla Otakara II., Václava II. a Václava III.

Pernštejni nám předvedli nejen tyto historické osobnosti, ale i některé události kolem českého státu v 11. – 13. st. n. l. V tomto období začal český stát patřit mezi nejvýznamnější státy střední Evropy.

 Pernštejni nám taky ukázali něco ze svého šermířského umění a žákům i učitelům se tajil dech nad jejich výkony. A všichni jsme jim drželi palce, ať se nikomu nic nestane.

Představení trvalo skoro 2 hodiny, všem se nám to vše moc líbilo a navíc bylo vstupné 35,- Kč uhrazeno z výtěžku sběru papíru.

 

Mgr. Ladislav Ludvigh

 

 

 

Sdílet: