Naše první letošní společná akce žáků druhé třídy se nesla v duchu pohádkových bytostí a světů. Sešli jsme se v pondělí odpoledne 13. 9.  za krásného počasí před branou Hradiska. Cestou jsme se zastavili  u staleté lípy, kde víla Amálka poztrácela své korále. Děti byly šikovné a rychle všechny korále našly. Také hbitě a s přehledem doplňovaly pohádkové dvojice, bylo vidět, že pohádky opravdu znají a že je mají rády. Pak jsme stoupali k samotné zřícenině hradu a cestou nás přepadl loupežník. Na hradě pak na nás čekal rytíř v plné zbroji. Vyprávěl dětem o historii hradu a pak je učil střílet na terč. Také dával dětem otázky. Nakonec děti dostaly za úkol hledat „POKLAD“, což samozřejmě lehce zvládly a společně jsme se do něho pustili. Na závěr jsme se ještě na Hradisku vyfotili, neboť čas nám ukazoval, že se musíme vydat zpět. Užili jsme si společné chvíle v radosti , smíchu a s pocitem krásně vydařeného odpoledne. Zde je pár postřehů dětí.

Mgr. Dagmar Hladká

Líbily se mi pohádkové postavy a jak jsme hledali perly pro Amálku.

Editka Ševčíková

Nejvíc se mi líbilo, jak jsme se přetahovali, stříleli do terče a jak jsme hledali poklad.

Dany Glóza

Líbilo se mi, jak nás přepadl loupežník.

Dája Tkačík

Líbil se mi celý pohádkový les a nejvíc střílení a přetahovaná.

Táďa Chlevišťan

Hledali jsme poklad a ten poklad jsem našel já….

Pepík Mikulenka

Líbil se mi loupežník, líbil se mi rytíř, sbírání korálků a procházka s paní učitelkou.

Dorotka Holčáková