V pátek 12. listopadu jsme přijali pozvání od učitelů  naší mateřské školy a v dopoledních hodinách jsme vyrazili ke školce, kde měl přijet Marin na bílém koni. Očekávání prvňáků bylo veliké…

A skutečně přijel. Klidně, majestátně na krásném bílém koni. Který byl neuvěřitelně trpělivý, ke všemu dětskému juchání,  výskání i hlazení.

Nejprve si svatý Martin vyzkoušel naše prvňáky, ze znalostí první třídy,  následoval test znalostí o jeho osobě a jeho životě. Poté mu školkáčci zazpívali písničku. Následoval odborný popis koně, a k tomu  děti  dostaly od Martina pracovní list.

Poté jsme se prošli průvodem kolem kostela k obecnímu úřadu. Kde následovalo společné focení. Celá akce se dětem velmi líbila. Možnost pohladit si živého koníka, přece jen nemají každý den.

Mgr. Petra Dejmková, žáci 1. třídy