Na pondělní ráno 17. června 2024 se určitě nejvíce těšili žáci 9. třídy. Neboť už před sedmou hodinou ranní se sešli před školou, každý v jiném převleku a chystali si pistole s vodou, voňavky, rtěnky a další pomůcky na přivítanou pro ostatní žáky školy. Nikdo z příchozích jim neproklouzl a nikdo nevyvázl suchý nebo bez pomalování. Poté přišel čas na výzdobu aut učitelů toaletním papírem, z čehož vzniklo nejedno umělecké dílo. Naši deváťáci nezapomněli ani na návštěvu obce, kde se přišli také mile rozloučit. Následovalo chození po třídách, kde se děti mohly těšit na zajímavé úkoly a soutěže. Akce vyvrcholila v pravé poledne, kdy se konal každoroční volejbalový zápas mezi devátou třídou a učitelským sborem. Nemusím zdůrazňovat, kdo samozřejmě vyhrál, ale hlavní myšlenou bylo pěkně a naposledy si spolu zahrát. Celý den panovala ve škole skvělá atmosféra a smích byl slyšet po celé vesnici. Zkrátka poslední zvonění patří k tradičním akcím, které si deváťáci umí vždy pořádně užít.

Marek JanovskýSdílet: