Co řeknete – až se vás zima zeptá – „Cos dělal v létě?“

My jsme se rozhodli v pracovním vyučování vyrobit krmítka pro ptáčky, aby měli kam lítat na zrní,  až bude velká zima a všechno zapadne sněhem.

Tatínek našeho spolužáka má stolařskou dílnu, a tak jsme ho poprosili, jestli můžeme přijít a krmítka si u něj v dílně vyrobit. Byl moc hodný , pozval nás a všechno nám nařezal a připravil.

Opracovat, sešroubovat a nabarvit jsme museli krmítka sami. Jsou moc pěkná a těšíme se už na to, kteří z nás budou  nejhodnější a odnesou si  krmítka domů.  O krmení pro ptáčky se budeme starat všichni.  Budeme ptáčky pozorovat a  poznávat.

Máme radost z toho, že pomáháme zvířátkům a přírodě.

Žáci 3. třídy