Známá skupina historického šermu Pernštejni zavítala mezi nás ve středu 2.4. až z Pardubic. Tato skupina s dlouholetou tradicí vystupuje se svými výchovně -vzdělávacími programy po celé naší republice. Rovněž je možné je spatřit i na českých hradech a zámcích.

Mezi naše žáky přijeli Pernštejni s programem „Jak válčili husité“. Na vlastní oči mohli žáci spatřit dobové kostýmy, husitské zbraně a husitský vůz. Žáci shlédli ukázku šermířského souboje a někteří si zahráli na válečníky při bránění husitských vozových hradeb. Zábavnou formou přiblížili žákům taktiku klasického feudálního vojska a vysvětlili důvody, které vedly husity ke vzniku nového způsobu boje. Toto vystoupení dostali všichni žáci naší školy darem za loňský sběr papíru.

Kolektiv učitelů ZŠ