V pondělí 22. 6. 2015 se na naší škole uskutečnila celodenní sportovní soutěž, už 5. ročník Videčské letní olympiády. Soutěžilo se v individuálních atletických disciplínách, i v kolektivních sportech.

Snaha všech o dosažení co nejlepšího výsledku byla veliká, třikrát byl překonán rekord  školy v lehké atletice ( Lucka Fojtášková  dvakrát).

Do soutěží se zapojila většina žáků naší školy, kdo nesoutěžil,  mohl fandit svým spolužákům.  V soutěži  o nejlepší třídu olympiády na 2. stupni  zvítězili žáci 9. ročníku těsným rozdílem před žáky 8. ročníku.  Na 1. stupni byla nejlepší 5. třída. Dopoledne nám spolu uběhlo jako nic a nakonec nám ani příliš nevadila ta trocha deště na samém konci olympiády.

Mgr. Ladislav Ludvigh