Ve čtvrtek 15. září se žáci 3. a 4. třídy zajeli podívat do bartošovické záchranné stanice u Nového Jičína.
Exkurze byla zaměřená  na POZNÁVÁNÍ PŘÍRODY A PŘÍRODNÍCH ZÁKONŮ.  Program byl rozdělen do dvou částí, takže jej každá třída absolvovala samostatně. V doprovodu průvodců žáci shlédli v sále ZS program „Od vajíčka k mláděti“, který doprovázely praktické ukázky, např. jak lze rozpoznat vejce syrové od vařeného, z čeho se vajíčko skládá a na interaktivní tabuli měli možnost vidět  mnoho chráněných ptáků včetně jejich mláďat.
Druhá část exkurze probíhala v přírodě – v prostorách záchranné stanice. Zde žáci shlédli různé zástupce fauny a získali informace o činnosti záchranné stanice a ochranářských aktivitách. Viděli  a slyšeli příběhy mnoha zachráněných volně žijících živočichů, kteří se zranění ocitli díky pomocí lidí právě v záchranné stanici, která jim poskytla léčbu, rehabilitaci, přístřeší , aby mohli potom zpátky do volné přírody. Po skončení  programu si děti mohly zakoupit plyšové hračky zvířátek.
 Poté jsme se s úsměvem nahrnuli do autobusu, což svědčilo o tom, že se všem  program v Bartošovicích velice líbil.

Mgr. Dagmar Hladká a Mgr. Pavla Smílková