Žáci 4. a 5. třídy navštívili zámek Kinských, kde se konala přírodovědná soutěž Valašský Boyard, která byla na motivy známé soutěže Pevnost Boyard.

Žáci byli rozděleni do skupin a plnili různé vědomostní úkoly. Museli také získat klíč od otce Fourase a podle indícií zjistit slovo, které jim otevře pokladnici s boyardy. To vše se jim povedlo a soutěž s úspěchem dokončily všechny skupiny.

Další částí této akce byl Svět kostiček, kde se žáci seznámili s historií hraček a hlavně s historií stavebnice Lego. Také vyplňovali zajímavé pracovní listy a na závěr si mohli z Lega něco postavit.

Tato akce se všem moc líbila.

Za 4. a 5. třídu Pavla Smílková