Dne 4. dubna se ve Vsetíně uskutečnila přírodovědná soutěž Poznej a chraň!, které se zúčastnili i žáci naší školy. Tentokrát školu reprezentovala dvě družstva ve složení: z 5. třídy Jaroslav Mandula, Zuzana Jurčová, Jakub Pavlíček a druhé družstvo složeno z žákyň 4. a 5. třídy – Eva Mertová, Lilee Olga Parks a Aneta Randusová.

Tématem soutěže byly léčivé byliny zlínského kraje. Úkoly i aktivity v soutěži byly založeny nejen na znalostech, ale také na tvořivosti, přemýšlivosti a schopnosti spolupráce soutěžících. Soutěž se skládala z několika částí – z písemného testu, poznávačky bylin nejen podle vzhledu, ale také podle vůně a chuti, z badatelských úkolů a interaktivních zábavných kvízů.

Naše družstva si v soutěži počínala velmi dobře a nakonec se z 12 týmů umístila

na 5. místě (J. Mandula, J. Pavlíček, Z. Jurčová)

a na 8. místě (A. Randusová, E, Mertová, L. O. Parks) .

Družstvům gratuluji a děkuji za krásnou reprezentaci naší školy v této vědomostní soutěži!

Pavla Smílková, tř. uč. 5. třídy

Sdílet: