V prvním listopadovém týdnu měli žáci druhého stupně naší školy možnost zúčastnit se školního kola matematické soutěže „Pythagoriáda“. V tomto školním roce se zúčastnili pouze žáci osmé třídy a  za jejich odvahu jim patří poděkování. V průběhu soutěže řeší žáci 15 úloh, za každou správně vyřešenou úlohu získávají bod. Úspěšným řešitelem soutěže se stává každý, kdo získá alespoň 10 bodů z 15. To se letos povedlo třem účastníkům soutěže – Jaroslavu Mandulovi (15 bodů), Viktorii Onderkové (11 bodů) a Josefu Randýskovi (10 bodů) – velká pochvala. Tito žáci postupují podle stávajících pravidel soutěže do okresního kola. Pochvalu zasluhuje i Matouš Gerla, kterému titul úspěšného řešitele unikl pouze o jeden bod.

Mgr. Eva Mandulová
učitelka matematiky 8. třídy