Ve čtvrtek 17. března odjelo několik pozvaných dětí naší školy na vyhlášení výsledků okresního kola literární soutěže „O poklad strýca Juráša“ do valašskomeziříčské knihovny. Tomuto okresnímu kolu předcházelo kolo okrskové v MK v Rožnově pod Radhoštěm, kde 6 žáků naší školy získalo ocenění a odneslo si vydání „Almanachu“ literárních prací do svých domovů. Žáci soutěžili v próze, poezii a komiksu na téma „Jak to chodí s králem“. A jak dopadlo březnové okresní kolo?

V poezii /kategorii 4. a 5. tříd/

1. místo: Filip Dobeš /5.třída/
  2. místo: Renáta Jaskulová, Barbora Kovářová /5. třída/

V próze /kategorii 4. a 5. tříd/

1. místo: Nela Gerlová /4. třída/, Tereza Cábová /5. třída/

V próze /kategorii 6. a 7. tříd/

1. místo: Kateřina Fryšarová /7. třída/

Celý program vyhlášení soutěže se nesl v duchu příjemné atmosféry. Děti se dokonce učily hrát na indiánské bubny, učily se rytmiku a společně jsme si i zazpívali.

Poděkování patří paní Veronice Gerlové za pomoc s odvozem dětí.

Závěrem bych ráda dodala, že si velmi cením toho, kolik dětí naší školy se do literární soutěže zapojilo a k jejich velkému úspěchu jim ze srdce blahopřeji.

Za kolektiv učitelů –  Mgr. Dagmar Hladká