V úterý jsme byli na cvičení v přírodě. Zahájení bylo v 7:45 před školou. Po zahájení šly některé třídy na stanoviště, jiné třídy chvíli čekaly v šatnách a poté se odebraly na Saharu. Na Sahaře jsme stříleli ze vzduchovky, jezdili na kole a strefovali jsme se tenisovým míčkem na terč. Poté jsme se odebrali do Stříteže. Šli jsme přes Zuberský kopec. Ve Stříteži byly na hřišti připraveny další tři disciplíny – trojskok, poznávání valašské přírody a zdravověda. Po dokončení všech soutěží jsme dostali oběd – řízek s chlebem a plechovku s kofolou. V jednu hodinu přijela sanitka a předvedla své vybavení. Chvíli po odjezdu sanitky jsme se vydali na cestu zpět do Vidče. Tentokrát jsme šli po cestě. U školy jsme se rozešli domů.

Michael Dejmek