Prvouka v první třídě před jarními prázdninami byla zaměřena v duchu výchovy ke zdraví na zdravé stravování. Opakovali jsme a prohlubovali učivo o zdravé stravě, vhodném pitném režimu, sestavení zdravého jídelníčku a vlivu výživy a pohybu na životní styl. Všechny maminky připravily dětem zdravou svačinku, kterou si v krabičkách do školy děti přinesly. Většinou se jednalo o mnoho druhů ovoce a zeleniny, které jsme dokonce ochutnávali se zavázanýma očima. Během hodiny prvouky zaznělo mnoho informací, otázek a odpovědí dětí, které toho už o zdravé stravě opravdu hodně věděly. Těší mě, že děti opravdu znají, co je a co není zdravé nebo co jim dokonce škodí. Díky správným návykům tak budou moci i v dospělosti vést zdravý a spokojený život.

Mgr. Dagmar Hladká