A nejenom pejsek s kočičkou, ale i všichni žáčci 2. třídy se aktivně zapojili do projektového vyučování, aby snáze pochopili význam 100 výročí vzniku republiky. Společně jsme malovali státní vlajku, vysvětlili si státní symboly a díky obrázkům, které děti přinesly do školy, jsme si povídali, jak se lidem před 100 lety žilo. Porovnávali jsme historické obrázky s těmi současnými, zpívali jsme státní hymnu a zkoumali staré dobové mapy a oblečení, které se nosilo, ve třídě se objevily i staré mince z rodinných sbírek a společně jsme vytvořili projekt, který dnes zdobí část chodby naší školy. Děti byly při tvoření velmi vnímavé a šikovné a při práci bylo vidět, že je tento způsob výuky velmi baví.

Mgr. Dagmar Hladká