Když jsem dětem ze 3. třídy navrhla vycházku k tůňce v lokalitě Vápenka, zvědavě se na mě podívaly. Následovala domluva s p. F. Šulganem, odborníkem z CHKO Beskydy a 18. dubna 2011 se akce Tůňky uskutečnila. Děti měly možnost pozorovat obyvatele vodní říše, např. chráněného čolka obecného, potápníka, bruslařku…., měřily teplotu vzduchu, vody apod.. Své poznatky si zapisovaly a vědí, že je budou ve škole potřebovat. Byla jsem potěšena tím, že se této akce zúčastnili i někteří zájemci ze 4. třídy spolu s p. uč. P. Drdou a p. uč. J. Neradovou. Mám radost i z toho, že celá akce probíhala v celkově pohodové atmosféře a děti poznaly okolí svého bydliště i z jiné stránky. Takto nějak jsem si představovala, že dětem připomenu svátek Den Země.

Helena Vojkůvková, tř.uč. 3. tř.