Týden před jarními prázdninami se uskutečnila dvě okresní kola soutěží, jež jsou určeny žákům základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. V pondělí 19. 2. se na zámku ve Vsetíně sešli účastníci Dějepisné olympiády, jejíž téma letos bylo dosti obsáhlé:  Zločin a trest v českých dějinách. Tady naši školu reprezentoval Petr Kopecký, který se umístil na 25. místě z 50 účastníků. Ve středu 21. 2. se zase v Rožnově pod Radhoštěm konalo okresní kolo Olympiády z českého jazyka pro žáky 8. a 9. tříd. Tato soutěž mívá vždy dvě kola, část mluvnickou a část slohovou. Zde naši školu velmi úspěšně reprezentovala Nikol Slámová z 8. třídy. Skončila na 4. místě ze 30 soutěžících. Za vítěznou žákyní ze Vsetína ztratila tři body a od postupu do krajského kola ji dělil jen jeden bod.

Gratulujeme!

Sdílet: