Začal nejen druhý půlrok školního roku, ale pokračovalo další vzdělávání žáků a také akce, které školní práci doprovázejí. Žáci 8. třídy zahájili druhé pololetí svým oblíbeným bowlingem, tentokrát ale změnili prostředí a hráli v Rožnově pod Radhoštěm. 9. února zavítali prvňáčci do místní mateřské školy, kde spolu s dětmi ze školky byli přítomni divadelnímu představení O rybáři a rybce. 16. února odjeli do ostravského Divadla Antonína Dvořáka naši nejstarší žáci ze 7. – 9. třídy, aby poznali klasickou divadelní hru bratří Mrštíků Maryša. Školní kolo ve floorbalu proběhlo 19. února a zúčastnilo se ho pět družstev (30 žáků) z 1. – 7. třídy. Vyhráli Videčští baroni bedení Davidem Vávrou. V týdnu před jarními prázdninami se dvou okresních kol soutěží pro žáky 8. a 9. třídy (a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií) zúčastnili i dva vítězové základního kola z videčské školy. V okresním kole Dějepisné olympiády ve Vsetíně soutěžil Petr Kopecký z 9. třídy a umístil se na 25. místě z 50 soutěžících. V okresním kole Olympiády z českého jazyka nás v Rožnově pod Radhoštěm reprezentovala Nikol Slámová z 8. třídy. V soutěži, jež má část mluvnickou a slohovou, obsadila 4. místo ze 30 soutěžících. Za vítěznou žákyní ze Vsetína ztratila 3 body a od postupu do krajského kola ji dělil jen jeden bod. Oba chválíme za reprezentaci školy a gratulujeme jim. V únoru odevzdali vycházející žáci (a jedna žákyně 5. třídy na víceleté gymnázium) přihlášky na střední školy. Teď některé čeká příprava na přijímací zkoušku a všechny pak rozhodnutí ředitele příslušné střední školy o přijetí. Na konci února absolvovala studijní cestu v rámci projektu Comenius paní učitelka Ludmila Křenková. Navštívila polskou školu v Nagoszewie.

Sdílet: