V úterý 5. května 2009 se mohli žáci naší školy seznámit s prací městské policie a hasičského záchranného sboru. Zástupci obou složek z Rožnova pod Radhoštěm přijeli i s technikou a názorně dětem předvedli, jak se měří radarem rychlost na silnicích, jak se dává neoblíbená botička na kola automobilů, děti si vyzkoušely změřit množství alkoholu v krvi, seznámily se se vzorovým vybavením kola či s měřením hlučnosti. Rovněž proběhly ukázky zbraní, obsluhy hasičské techniky a vybavení na odchyt volně se pohybujících zvířat. Žákům se akce velmi líbila.
   

Požární cvičení

Dne 5. května jsmě měli požární poplach a potom nás navštívili hasiči a policisté z Rožnova pod Radhoštěm. Hasiči nám ukázali, jak přestřihnout železo speciálními kleštěmi, ukázali auto, jeho vybavení, pomůcky při záchraně životů a také nám dovolili vyzkoušet si jejich helmy. Také policisté byli akční. Ukazovali nám policejní vybavení a dovolili nám změřit si, kolik máme promile, i když jsme žádné nenadýchali. Pak nám ochotně ukázali policejní auta. Mohli jsme si vyzkoušet policejní houkačku, maják i vysílačku. Někteří z nás se do toho tak vžili, že od auta nešli odtrhnout. Na dalším stanovišti nám ukázali, jak správně nazout autobotičku bez poškození auta. Pochopili jsme rozdíl mezi autem městské a státní policie. Vedle nám ukázali zvukoměr, kde jsme se dozvěděli, jak hlučná třída jsme. A následovalo přesunutí ke stanovišti, kde jsme slyšeli, že i policisté používají kolo a jak má být správně vybaveno. Na závěr jsme došli k radaru, který byl umístěn blízko školy. Zjistili jsme, jak se měří rychlost a jak radar správně funguje. Během celé akce jsme se mohli ptát na různé věci, které nám nebyly jasné. Všichni byli nadšení, velice se nám to líbilo a doufáme, že takových akcí bude víc.

Kristýna Lacinová, Sandra Martinková
8. třída

Sdílet: