S nadšením jsme přivítali, když se koncem prázdnin ve škole objevila nabídka Valašského muzea ,,Jak se kdysi zpracovávalo dřevo.“ Snažíme se shlédnout každoročně pořádané programy, které přinášejí dětem spoustu zážitků.
Tentokrát jsme mohli vidět, s jakými hračkami si hrávali naši prarodiče, zajímavé bylo stahování dřeva, výroba hrábí, kol, dřevěného náčiní – obzvláště, když si vše mohly děti samy vyzkoušet. Snad největší úspěch mělo poutavé vyprávění myslivce o životě lesa s poznáváním listů a seznámení s druhy dřev. Neméně úspěšné pak bylo vlastnoruční vyrábění draků, navlékání dřevěných korálků a výroba dřevěného náčiní. Ani po třech hodinách děti neměly pocit, že by výuka měla končit a jen nerady odcházely na autobus, protože ten nečeká.