Ve dnech 18. – 22. ledna 2010 se naše početně nejmenší třída sedmáků vydala na hory za účelem zvládnutí základů lyžařské sjezdové techniky, popřípadě na její vylepšení. Začalo se kontrolou různých prohlášení, důležitých, nebo kartičky pojišťovny.

Na Soláň nás vyvezl skibus zdarma, to bylo vcelku příjemné a pohodlné. První den jsme řešili problémy s lyžemi jedné žákyně, ale po jejich výměně, kdy nezištně pomohla Barbora Škařupová, už šlo vše jak na másle.

Výcvik byl pro žáky dost náročný, také nízké teploty nám nepřidávaly na náladě, nicméně se všichni velmi snažili. Za snahu jim proto všem patří velká pochvala. Nakonec skoro všichni zvládli kročný oblouk snožmo. Vyvrcholením výcviku byl závod ve slalomu, nazvali jsme si ho Velká cena Soláně. Tento závod vyhrála Barbora Škařupová, na druhém místě byla Tereza Mičkalová, třetí byl Jiří Smutek.

Horám zdar!

Ve Vidči 28. ledna 2010
Mgr. Ladislav Ludvigh

Sdílet: