Ve středu 24. 3. 2010 se žáčci z 1. a 2. třídy se svými p. učitelkami D. Halamíkovou a V. Slámovou rozjeli do Valašského muzea v Rožnově pod Radhoštěm, kde se jeli podívat na program „Velikonoce na dědině.“

Společně jsme prošli několik chalup, kde hospodyně s hospodářem našim malým návštěvníkům poutavě vyprávěli a děti tak mohly vidět a slyšet všechny valašské velikonoční zvyky, seznámily se s velikonoční výzdobou našich předků a ochutnaly opravdovou pučálku a jidáše s medem. Samozřejmě nechyběla ani praktická ukázka, v poslední chalupě si mohly samy namalovat pomocí vosku kraslice a dobrovolníci si upletli menší tatar.

K dětské spokojenosti nechyběla ani spousta velikonočních suvenýrů. A co nám opravdu přálo? Přece počasí, „sluníčko nám svítilo a nám se to líbilo“, protože letos tolik očekávané jaro se za námi konečně dostavilo!

Vlaďka Slámová, tř. uč. 2. třídy   

Sdílet: