V úterý 3. 3. 2010 se žáčci 2. třídy vydali v tomto školním roce už podruhé na besedu do videčské knihovny, kde je jako tradičně čekala paní B. Zajícová z knihovny rožnovské. Tentokrát pro ně měla připravenou besedu na téma „ Ilustrátoři dětských knížek“. Tak se děti dozvěděly zajímavosti o J. Ladovi, O. Sekorovi, H. Zmatlíkové, J. Čapkovi a Z. Müllerovi s jejichž krásnými kresbičkami se od malička setkávají ve svých knížkách.

A také od paní Zajícové dostali závěrem velmi zajímavý úkol. Žáci sami budou ilustrátoři! Dostali asi deset hádanek napsaných písemně a jejich úkolem je ve škole v hodinách čtení hádanky uhodnout a řešení nakreslit. Hotovou práci mají doručit paní Karasové do knihovny, kde jejich společné dílo bude vystaveno. Věřím, že se jim to opravdu podaří!!!

Vlaďka Slámová, tř. uč.

Sdílet: