Z 25.3.na 26.3.Proběhla celosvětová akce Noc s Andersenem. Mezi 30 tisíci účastníky se objevilo i jméno naší ZŠ.
16 dětí 1. třídy a 7 děvčat z 9.tř.zažilo opravdu moc krásné odpoledne a večer.

Úkolu se na moji žádost ujala děvčata z 9. třídy a já jsem se jen nestačila divit, jak perfektně vše připravily a provedly. Malí prvňáčci – účastníci Noci s Andersenem, nejdříve hledali v okolí školy poklad. Vycházeli po 5minutách vždy s jedním děvčetem z 9. tř. Ti kteří čekali, se nenudili ani vteřinku. Hráli mrkanou, schovku, či jiné hry. Poté je na stanovištích označených fáborky čekaly pohádkové úkoly. No a kde je ukryt poklad naší vesnice? Přece v místní knihovně. Tam jsme tedy s paní knihovnicí vyslechli vyprávěné i čtené pohádky, zasoutěžili si a vrátili se, posilněni cukrovím vlastnoručně pečeným p. Karasovou, do školy. Chvilička, určená maláčkům k večeři, stačila velkým děvčatům k přichystání nočního putování po škole. Převlékly se za pohádkové bytosti, zajistili zatemnění chodeb, které byly osvětleny jen čajovými svíčkami a většina tříd se proměnila v pohádková místa, osídlená Kocourem v botách, Křemílkem, princeznami a dokonce hodnou čarodějnicí. Nu a prvňáčci mohli s baterkami vyrazit  opět po dvojičkách do pohádkového světa. Kdo se úspěšně vrátil z výpravy, mohl si vybarvit Malou mořskou vílu neb jiné pohádkové bytosti. Večer jsme radostně ukončili hrami v naší tělocvičně. Spát se nám moc nechtělo.Dojmy totiž umocnilo i to, že jsme z oken viděli na dojezd závodních vozů. Zrovna probíhal trénink na sobotní závody. Nakonec se nám podařilo po večerní hygieně zalézt do spacáků rozmístěných na koberci ve šk. družině a usnout. Ne na dlouho. Rodiče si měli děti vyzvednout mezi 8 a 9 hod. ranní, ale ty se budily již v 6 hod.
 Bylo tedy dost času na uvaření čaje, posnídání ve školní kuchyňce, sbalení všech věcí a popovídání si.

                                                  
uč. 1.tř. Dobromila Halamíková, ZŠ Vidče


Sdílet: