Dne 12.4. 2010 proběhl na naší škole celodenní projekt „ Zabijačka podle Josefa Lady“.

Celou akci jsem připravil, zorganizoval a zasponzoroval jako poděkování – dětem, rodičům, zástupcům obce, zaměstnancům školy a školky, všem příznivcům školy ve Vidči – za spolupráci se školou v letošním školním roce. Také trošku jako „zápisné“

Mnozí žáci byli účastni takovéto zabijačky poprvé. Seznámili se s tímto regionálním zvykem, viděli vnitřní orgány vepře a také se pořádně najedli. Dozvěděli se o podobnosti vnitřních orgánů vepře a člověka a mnoho dalších užitečných informací.

Děti i hosté měli možnost celý den ochutnávat vařené ovary, kolena, pečené maso, jelítka i jitrnice, zabijačkovou polévku, prostě vše, co k zabijačce patří. Našli se i takoví příznivci, kteří napekli a donesli koláčky pro celou školu a bylo dost i pro hosty.

Když jsme se v podvečer rozcházeli, měli jsme všichni pocit, že takové akce by se měly opakovat každý rok.  No uvidíme, třeba příště.

Ředitel školy Zdeněk Chrástecký

Sdílet: