Ve čtvrtek 15. dubna 2010 se deváťáci naší školy začali potýkat s nejkrásnější oblastí fyziky – astronomií. Začali jsme malým drobkem vesmíru – naší sluneční soustavou. Pro úvodní prezentaci jsme si pozvali pracovníka Hvězdármy ve Valašském Meziříčí pana Tomáše Pečivu, který nás během dvou hodin velmi poutavě „provedl“ naší sluneční soustavou. Velkou výhodou při prezentaci byla nová učebna přírodovědných předmětů vybavená interaktivní tabulí a dataprojektorem, kterou jsme vybudovali díky realizaci projektu „Zavádění nových vyučovacích metod a využití ICT“ (CZ.1.07/1.1.08/01.0026). V rámci výuky fyziky v 9. ročníku je v naší škole v současné době výstava „Člověk na Měsíci“, kterou rovněž připravili pracovníci Hvězdárny ve Valašském Meziříčí.

Eva Mandulová