Na exkurzi do Prahy se 11. května vypravili šesťáci. Prošli si expozice Národního muzea a také historické centrum našeho hlavního města.

Den předtím si do Zlína zajelo 43 dětí ze 7. – 9. třídy, kde zhlédli divadelní představení Cyrano z Bergeracu.

V souvislosti se Dnem matek byla spojena činnost dětí ve výtvarné výchově, ale třeba i besídka 3. třídy pro maminky. Jedenáct z nich také s programem vystoupilo 20. května v rožnovském domově důchodců.

Pokračuje i činnost Valašenky, která ve Vidči 21. května přivítala své kamarády ze Zuberce a druhý den oba soubory vystoupily na přehlídce dětských folklorních souborů v Zubří.

Sedmáci si byli společně se svou třídní zahrát 19. května v Rožnově bowling. A prvňáčci byli zase 28. května pasováni knihovně na čtenáře.

Úspěšní byli žáci naší školy i v soutěžích. Žákyně Alena Mičkalová získala 1. místo ve výtvarné soutěži Malujeme jaro. Zástupci 5. a 6. třídy skončili 4 v okresním kole dopravní soutěže. A Eva Petruželová ze 6. třídy vyhrála v kategorii do 12 let v celostátní dopisové soutěži, kterou organizuje Česká pošta. Blahopřejeme!

Více na www.vidce.cz.

J. Pečálková

Sdílet: