Na čtvrtek 10. 6. 2010 se prvňáčci a druháčci móóóc těšili! Konečně se totiž dočkali a mohli vyjet na tolik očekávaný výlet do ZOO v Ostravě a do Planetária. Velkou radost nám udělalo počasí, sluníčko hřálo, na nebi ani mráček, zkrátka tak, jak to má v červnu být. V zoologické zahradě měly děti zájem nejen o zvířátka, líbila se i cesta vláčkem. Největším zážitkem však byly různé průlezky a stánky se suvenýry.

Odpoledne jsme pokračovali do ostravského planetária, kde jsme měli zamluvený vzdělávací program: „Na co kouká sova v noci“. Sova a lelek klukům a holkám vyprávěli spoustu zajímavostí o noční obloze, hvězdách a souhvězdích. Děti z 2. třídy si tak doplnily ještě některé fakta o střídání ročních období, které bylo tématem jejich celoročního projektu.

Výlet se vydařil, děkujeme maminkám, babičkám a tetám, které si udělaly čas a vyjely s námi. Co říci závěrem? Sláva, nazdar výletu, nezmokli jsme, už jsme tu!

V. Slámová a D. Halamíková, tř. uč. 1. a 2. tř.

Sdílet: