Ve dnech 16. a 17. září se vybraní žáci 1. stupně zúčastnili IV. Rožnovské olympiády dětí a mládeže v Rožnově pod Radhoštěm. V rámci této akce poměřili své síly žáci naší školy nejen s žáky ostatních škol rožnovského regionu, ale také s žáky základních škol z Povážské Bystrice. Celá akce začala slavnostním zahájením, kde děti přivítali nejen skokani na trampolínách, ale také bývalí olympionici včele s paní Danou Zátopkovou a když jsme obcházeli slavnostní kolečko náměstím a z reproduktorů zaznělo: „Základní škola Vidče“ i my jsme si na chvilku vychutnali pocit slavných sportovců. Poté jsme se přesunuli na atletické sportoviště Základní školy 5. Května, kde si nejlépe z našich sportovců vedl Marek Mičkal, kterému unikly stupně vítězů v běhu na 5O metrů o pouhou 0,01 s a David Vachůn, jenž skončil 6. v běhu na 500 m. Velkého úspěchu dosáhli i chlapci ve fotbalovém turnaji, když v konkurenci všech škol skončili na vynikajícím 4. místě. Neztratily se ovšem ani ostatní děti a i jim patří veliké dík za projevené úsilí a vzornou reprezentaci naší školy.      

Mgr. Pavel Drda

Sdílet: