Ve čtvrtek 23. září 2010 vyrazili žáci z 8. a 9. třídy na exkurzi do ZOO Lešná. Aby se nenudili a aby jim tam samotným nebylo smutno, vzali s sebou naše nové žáčky z 1. třídy, nad kterými mají v letošním školním roce patronát. Cesta autobusem proběhla bez větších problémů a v samotné ZOO dostali na starost každý jednoho prvňáčka, kterého museli po celý den vodit za ruku, starat se o něj, zkrátka měli za něj plnou zodpovědnost.
    Měli jsme objednané dokonalé počasí, tak teplý a slunečný den snad nebyl celé září.
Kromě všech zvířátek se dětem líbila spousta prolézaček a houpaček, které tamní ZOO nabízí.
Výlet se všem líbil a starší žáci si vyzkoušeli na vlastní kůži, že uhlídat naše malé „rarášky“ z 1. třídy není vůbec jednoduché a někteří je potom rádi a ochotně  vrátili znovu paní učitelce.
    Nakonec si děti nakoupily pěkné suvenýry a vydali jsme se domů. Závěrem bych chtěla  poděkovat zástupkyni školy Mgr. Evě Mandulové, že takovou pěknou exkurzi připravila a samozřejmě všem žákům z její třídy, že se velmi obětavě a pěkně starali o naši malou drobotinu a po celou dobu jim zodpovídali desítky zajímavých otázek. 

Mgr. Vlaďka Slámová, tř. uč. 1. třídy

Sdílet: