Využili jsme hezkého počasí a vydali se na hodiny praktických činností a výtvarné výchovy do přírody.

 Úkolem bylo postavit prostorovou stavbu. Děti se rozdělily do skupinek a vybraly si téma. Většina si určila vedoucího, který rozdělil práci. Brzy zjistily, že i práce ve skupině má svá pravidla a při špatných postupech se může tým rozpadnout. Dívčí skupinka se nemohla shodnout na tématu, stále začínala znovu, proto odešli někteří členové raději k jinému družstvu.

 Bylo úžasné s jakým zaujetím děti pracovaly na stavbě lodi, vánočního stromu, postavy, hradu a zvířete. Některé se na staveniště vrátily i odpoledne, aby v práci pokračovaly.

Tyto hodiny nejenže vedou děti k výtvarným zkušenostem, ale i k šetrnému soužití s přírodou, spolupráci a vnímání rozdílností názorů.

Dobromila Halamíková, 2. třída

Sdílet: