V úterý 26. října se naše 5.třída společně se čtvrťáky vydala na exkursi do Valašského Meziříčí. Nejdříve naše kroky vedly do Muzea gobelínů, kde jsme viděli nejen velmi vzácné staré gobelíny, ale i nové, moderní. Kdo měl zájem, mohl si tkaní na stavu vyzkoušet. Pochopili jsme, že tato práce je velmi náročná a zdlouhavá. Ale ten výsledek stojí za to!

Potom jsme zamířili na výstavu v Zámku Kinských nazvanou „Toč se kolovrátku“. Dozvěděli jsme se, jak se kdysi zpracovávala vlna, len a konopí, jak se předly nitě, tkaly látky, do čeho se lidé oblékali a také s jakými hračkami si kdysi děti hrály. Řešili jsme i různé úkoly, které se týkaly tohoto tématu.

V parku zámku jsme si šli na chvíli zadovádět na dětské hřiště, kde jsme také měli možnost posvačit.

Protože nám počasí přálo, zakončili jsme naši exkursi procházkou k soutoku Rožnovské a Vsetínské Bečvy.

Byla to super exkurse a už teď se těšíme na další.

Za 4. a 5. třídu Lucie Polášková

Sdílet: