Přestože teploměr 31. 1. 2011 ukazoval v 7 hodin ráno -14 °C a naše vycházka začala být ohrožena, sluníčko nám pomohlo. Po 10. hodině vyrazila 3. třída s myslivcem p. V. Neradem za poznáním do přírody. Cestou kolem Havránku jsme poznávali stopy zajíce, psa, srnce, dokonce i lišky. Kryštofovi neunikla ani stopa srnky v hlíně, která by byla vhodná pro odlitek. Nakonec jsme rozvěsili podél pěšinky jablka, pod smrček vysypali seno, kaštany a žaludy (připravila T. Baslová). Chválím i R. Sušně, který si přinesl knihu Malý táborník a stopy porovnával. Děti měly i možnost si vyzkoušet vábničku na srny, zajíce, které s sebou přinesl náš host. Tímto však naše akce neskončila. Následně děti ve skupinkách vytvořily básničku, kterou zhudebnily v HV (tímto děkuji pí. uč. M. Hauserové), vyprávění, tajenku,….

Jsem ráda, že se tato akce uskutečnila.

   Helena Vojkůvková, tř. učitelka

Sdílet: