Naše osmá třída patří k minitřídičkám, sedm dětí se ale dokáže vždy dohodnout a najít správné řešení. Rozhodnutí týkající se závěru školního roku tak bylo jednoznačné: „……jenom ne samé hrady a zámky, paní učitelko…..“ A tak jsme se rozhodli pro kompromis. Cílem naší cesty bylo město Olomouc, kam jsme zamířili na dvoudenní výlet ve dnech 2. a 3. června. První den byl opravdu  náročný. Dopoledne jsme prožili na raftech na řece Moravě, čekala nás dvouhodinová plavba – prý po klidné vodě, která hlavně těm netrénovaným dala „trošku“ zabrat. Po obědě a zmrzlině jsme se vydali do místního lanového centra. Nízké lanové aktivity jsme znali už z našich předchozích akcí, ale ty vysoké…. Ze země vypadaly nedosažitelné, ale všichni je zvládli bez problémů i v té na první pohled nepřekonatelné výšce.  A protože pohyb byl heslem dne, vydali jsme se po sedmé večer do olomouckého aquaparku.

Druhý den patřil příjemné procházce histrorickým centrem Olomouce, z výšky věže kostela Svatého Mořice jsme si prohlédli Olomouc i okolí, v pravé poledne se podívali na olomoucký orloj, nakoupili pár drobností a vydali se zpět domů.

Myslím, že se nám vše podařilo, vyšlo i počasí. A hlavně – všechny děti bylo opravdu perfektní a zaslouží pochvalu.

P. S.: „Firmě Cobbler, s. r. o. děkujeme za sponzorský dar, který jsme použili na částečnou úhradu nákladů výletu.

Eva Mandulová, třídní učitelka

Jaromíra Pečalková

Sdílet: