Dne 20. října 2011 se   žáci 6. a 7. ročníku zúčastnili další výpravy za poznáváním naší historie. Pan učitel Mgr. Ladislav Ludvigh ve spolupráci se Vzdělávací agenturou PhDr. Pavla Kočího z Kroměříže, připravil pro naše žáky velmi hodnotný program.

Náročné bylo ranní vstávání, kdy sraz před nádražím v Rožnově pod Radhoštěm byl už ve 04,00hod. Nicméně nezapsal nikdo.

Po příjezdu do Prahy jsme se hned vypravili na Pražský hrad. Zde jsme absolvovali 4 vzdělávací okruhy. Byli to Zlatá ulička a Daliborka, bazilika sv. Jiří, chrám sv. Víta a Vladislavský sál.  Pobývat na místech kudy kráčela historie českého národa, bylo  pro všechny, žáky i učitele, obrovským zážitkem. Naši žáci mohli na vlastní oči vidět skvosty naší architektury, a v nich slohy románský, gotický i barokní.

Odpoledne dostali žáci volno na skoro dvě hodiny na Můstku, takže mohli zde navštívit obchody podle vlastního výběru.

Kdo by čekal, že při zpáteční cestě bude někdo z žáků unavený, zmýlil by se. Ve výborné náladě jsme docestovali až do Rožnova pod Radhoštěm, kde nás už po 21 hod. netrpělivě očekávali rodiče.

Mgr. Ladislav Ludvigh

Sdílet: