V úterý 25. října 2011 se žáčci 1. a 2. třídy vydali do muzea ve Valašském Meziříčí

v Zámku Kinských. Měli zde objednané 2 lektorské programy. První se jmenoval Méďa z Brodské. Tady se děti dozvěděly spoustu zajímavostí z medvědího života, viděly vycpaného opravdového medvěda a vlastně se s ním mohly rozloučit, protože od listopadu se méďa stěhuje definitivně na Vsetín. Kromě vyprávění je čekaly také medvědí pohádky o malých medvíďatech – Elišce a Honzíkovi.

Ve druhém programu, nazvaném Vyprávění ptačí babičky, se seznámily s některými ptáčky, rovněž viděly, jak vypadají jejich  vycpaniny, ale mohly slyšet jejich zpěv. Viděli a slyšeli jsme sýkorky, strakapouda, žlunu, puštíka, sojku, dlaska, budníčka. Paní lektorka měla pro děti připravenou zajímavou hru i soutěž a rozdala jim spoustu zajímavých obrázků, které použijeme v hodinách prvouky.

V muzeu se nám velmi líbilo, strávili jsme zde příjemné pohodové dopoledne a dozvěděli se mnoho nových a zajímavých věcí. Určitě se tady na nějaký nový program zase někdy vypravíme.

                                       Za 1. a 2. tř. Mgr. Vlaďka Slámová, tř. uč. 2. tř.

Sdílet: