V pátek 21.10.2011 ráno vyrazily děti z Valašenky do školy bez aktovek, zato jim pomáhali rodiče s velkými taškami. Valášci odjížděli se svými vedoucími D. Halamíkovou, P. Smílkovou a I. Mandlovou na horskou chatu Soláň, kde se měli během dvou dnů připravovat na vánoční vystoupení. Vedení podniku nás jako i vloni velmi mile přivítalo a celé dva dny pečovalo o naše pohodlí, i když to někdy chtělo hodně pevné nervy, protože 35 malých nezbedů dá zabrat i zkušeným harcovníkům. Bylo však slunečné počasí a my mohli trénovat také venku, což byla velmi příjemná změna. Děti měly dvou až pěti lůžkové pokoje, čtyři hlavní jídla, svačinky a pitný režim, přesto ještě starostlivé maminky paní Iva Mandlová, paní Pechová a babička paní Vičanová napekly plechy buchet a naše nová kolegyně paní D. Hladká poslala deset trdelníků.

První den dopoledne přijela paní Bařinová, aby docvičovala zpěvy a pak se tancovalo a hrálo až do sobotního oběda, po kterém jsme vyrazili na menší výlet po okolí. Pak už sbalit fidlátka a hurá k autobusu a domů.

Sdílet: