Takové bylo téma besedy s paní knihovnicí z Rožnova p. Rad., která přijela za námi do naší místní knihovny v úterý 24. ledna a kterou jsme si vyslechli my – žáci 4. a 5 třídy naší školy.

Zjistili jsme, že knihy mají své třídění podle čísel, jedná se o mezinárodní řazení a také to, že se knihy třídí podle barevných štítků, např. červený štítek je určený malým čtenářům 8 -9 let, zelený je pro děti 9 -12 let, červený pro starší čtenáře od 15 let a bílý pro dospěláky. Během besedy jsme se seznámili s elektronickou knihou /e –bookem/, ze které jsme četli báseň Vodník z Kytice od Jaromíra Erbena.

Na závěr besedy si paní knihovnice vybrala několik z nás a vyzkoušeli jsme si orientaci mezi plnými regály knih s úkolem najít knihu podle zadání. Po návratu do školy jsme si o besedě ještě chvíli povídali v českém jazyce s paní učitelkou Hladkou a napsali několik postřehů.

 

Žáci 4.a 5.třídy

T. Kovářová, 4.tř. – knihovna je teď mnohem modernější a nám všem se tam líbí

E. Fabiánová, 4.tř. – knihovna se mi moc líbila a už se těším na další návštěvu

K. Pobořil, 4.tř. – bylo to o tom, že se nemáme bát chodit do knihovny a že knihy nekoušou, moc se mi tam líbilo

F. Hurta, 5.tř. – nejvíce mě zaujalo čtení z e-booku, všechno se mi moc líbilo

R. Cáb, 5.tř. – odnesli jsme si mnoho zajímavých informací

R. Jaskulová, 5.tř. – beseda se mi líbila, byla zajímavá a příjemná

 

 

 

Sdílet: