Ve třídě jsme se předem všichni dohodli, že část našeho výdělku z „MIKULÁŠSKÉHO JARMARKU“ poputuje do Kojeneckého ústavu Valašské Meziříčí, zbytek si každý odnese domů. Vybrali jsme za nás částku 2000,- Kč, kterou jsme jeli osobně předat do Valašského Meziříčí v pondělí 12. prosince hned po vyučování. Paní ředitelka nás velice pochválila, že jsme šikovní a moc a moc za všechny děti děkovala. Pak se nám ještě asi hodinu věnovala a provedla nás celým ústavem. Navštívili jsme několik oddělení – miminka, batolata, větší předškolní děti a s nimi jsme si také hráli. Některé děti se nás držely za ruce a nechtěly se pustit. Velice stály o to, abychom si s nimi hrály. Domů jsme odjížděli s darovací smlouvou napůl šťastni, že jsme udělali dobrý skutek a napůl smutní, protože nám bylo líto těch dětí tam, kteří nemají ani maminku ani tatínka a jsou odkázáni na péči ve svém náhradním domově.

 

T. Baslová, T. Kovářová – žákyně 4. ročníku

 

 

 

Sdílet: