I když téměř každou noc mráz na mnoha místech naší republiky láme teplotní rekordy a komplikuje život mnoha lidem, jsou i tací, kterým udělal radost a mezi ně patří i mladé sportovkyně a sportovci z naší školy, kteří s nadšením po roce opět vytáhli z botníků a sklepů brusle, poprosili rodiče o nějakou tu stokorunu, aby si mohli zakoupit hokejky a vyrazit na Havránek svádět hokejové bitvy. Nově zrekonstruované tůňky Havránek jsme využili i my v hodinách tělesné výchovy jak k zdokonalování našeho bruslařského umění, tak k měření hokejových sil zejména mezi chlapci, ale že tento sport není v dnešní době už jen ryze chlapecká záležitost, nám dokázala Barča Škařupová z 9. třídy, jejíž hokejové umění by ji mohl kdekdo závidět.

Osobně se přiznám, že zrekonstruování Havránku, za což patří velký dík Správě CHKO Beskydy a panu Františku Jaskulovi, mne velmi potěšilo. Jako malí kluci jsme zde trávili každý mrazivý den a s bruslemi na nohou a hokejkou v ruce jsme si hráli na naše hokejové hrdiny. Poté, co Havránek po dlouhých letech zažívá své znovuzrození, mě vždy když vidím malé kluky nahánět se za pukem, přepadá chvilka nostalgie a hlavně radost, že naše děti tráví volný čas smysluplně. Vždyť sport nejenže slouží jako výborná prevence proti nemocem, negativním společenským jevům, kterým jsme i v naší vesnici svědci, ale hlavně se pro mnohé může stát jedním ze smyslů a náplní života aniž by z nás byl druhý Jaromír Jágr či Pavel Nedvěd, ale kdo ví, třeba se někdy i my v budoucnu dočkáme takto slavného rodáka.

 

Pavel Drda

 

 

 

Sdílet: