Ve středu 4. 4. 2012 přijel do naší školy policista – preventista, který měl pro žáky připravené zajímavé besedy. Žáci 8. třídy se mohli dozvědět o trestní odpovědnosti, zjistit, jaký je rozdíl mezi přestupkem a trestným činem a jaké je nejčastější protiprávní jednání mladých lidí.

Pro žáky 5. třídy bylo připravené jiné téma. Náplní bylo nebezpečí spojené s používáním komunikačních prostředků – především internetu a mobilu.

2. třída měla téma „Policista je náš kamarád“ a děti už nyní vědí, jaký je rozdíl mezi pořádkovým a dopravním policistou a kriminalistou. Beseda byla doplněna ukázkami výstroje a užitečnými radami, jak se chovat v silničním provozu a při setkání s cizí osobou. Na závěr se děti se svým kamarádem policistou rády vyfotografovaly.

 

Za 2., 5. a 8. třídu Mgr. Vlaďka Slámová

 

 

 

Sdílet: