Druhou květnovou neděli slavíme Den matek. Také děti 1.tř. se rozhodly maminkám popřát. Protože se u nás trošku zapomíná na Den otců, chtěli jsme zároveň popřát i jim. Naskytla se nám tím i příležitost ukázat rodičům, jaké pokroky jsme udělali od počátku školního roku, kdy jsme se učili poznávat písmenka. Dnes téměř plynule čteme a hezky píšeme. Již čtrnáct dnů předem si děti samy vytvořily a hlavně napsaly pozvánky a začala příprava. Samy si přečetly básničky, které si pak osvojily, naučily se písničku o jaru a o maminkách a vyrobily přáníčka. V pátek 11.5.jsme se v 15hod. v hojném počtu sešli v učebně 1.třídy. Malí školáčci nejdříve na neznámém textu předvedli, jak se naučili číst a pak malým pásmem básniček a písniček popřáli rodičům.

D. Halamíková, tř.uč.