29. května 2012 jsme se s družstvem sedmáků vydali na jednu velmi náročnou ale zároveň skvělou soutěž. Závod všestrannosti mládeže organizuje rožnovská Městská policie se zaštítěním Městského úřadu v Rožnově pod Radhoštěm. Není lehké tuto soutěž absolvovat. O tom se letos přesvědčilo i naše družstvo.

Nejdříve jsme se spolu několikrát připravovali, zorientovat mapu, poskytnout první pomoc a pod. Dokonce jsme si i cvičně vystřelili k čemuž nám pán ředitel půjčil vzduchovku. Ali Mičkalová se ve střelbě zlepšovala každým brokem. Jen pro ilustraci, začínala od střelby se zavřenýma očima.

Poslední příprava proběhla v den závodu, naposledy jsme si ukázali topografické značky, ukázali odhad vzdálenosti podle mapy a jelo se.

Na rožnovských Bučiskách nás čekalo 12 družstev, po nástupu vyrazilo první družstvo na velmi náročnou 4,5km dlouhou trať. Soutěžilo se v znalostech silniční vyhlášky, zdravotnické přípravě, v topografii, ekologii, v jízdě na raftu, slaňování přes Bečvu, jízdě zručnosti na kole, ve střelbě ze vzduchovky.

A jak jsme dopadli? Skvěle! Eva si podvrtla kotník, ale až po zdolání nejvyššího bodu trati a Ali zase z toho napětí trefovala své broky do vedlejšího terče. Jakub se zase ze samé radosti dvakrát vykoupal skokem do Bečvy. Takže, nakonec jsme nebyli klasifikováni, věcná odměna nás však neminula, párek, koláč a limonáda nám chutnali. Závod všestrannosti mládeže je přeci jen je skvělá soutěž. Ale vyhrát nebo umístnit se do třetího místa ( tak jako před 4 léty), tak to je hodně hodně těžké.

Naši sedmáci soutěžili ve složení: Eva Večerková, Alena Mičkalová, Jan Kubját, Jakub Smílek.

Evu k mamince odvezl pán ředitel Mgr. Zdeněk Chrástecký, družstvo se snažil dát do soutěžní podoby Mgr. Ladislav Ludvigh. Tak snad příští rok! Sportu a všestrannosti zdar!!

 

 

 

Sdílet: