V úterý 15. 5. jsme se i se druhou třídou vydali na exkurzi do Záchranné stanice v Bartošovicích. Když jsme dojeli, šli jsme k zámku, kde jsme se rozdělili. Druhá třída se šla podívat na zvířátka do Záchranné stanice a my jsme se vydali do zámeckého parku, ve kterém roste největší platan v republice. V zámku jsme navštívili informační centrum, kde jsme si mohli koupit něco na památku. Jelikož jsme měli ještě chvilku času, šli jsme si pohrát na dětské hřiště. A pak už jsme se těšili na zvířátka. V Záchranné stanici jsme se vyměnili s druhou třídou a čekali jsme, co zajímavého se dozvíme. Nejdříve jsme se v budově stanice podívali na záznamy z kamer, které jsou umístěny u ptáčků v klecích a viděli jsme čapí maminku i s malými čápy v hnízdě nebo třeba soví mláďata. Velice se nám líbilo také video, ve kterém jsme viděli, jak se pohybuje škeble rybničná.

Potom nás pan průvodce zavedl do místnosti s vycpanými zvířaty a pověděl nám o nich spoustu zajímavostí. Když jsme vyšli ven do areálu stanice, viděli jsme mnoho ptáčků, kteří se ve stanici ocitli kvůli zranění nebo byli vychováváni u lidí a nejsou už schopni přežít ve volné přírodě. Zajímavá byla mláďata špačků, sýkorek a puštíků. Nejvíce se nám ale líbila orlice, která nemá pana průvodce moc ráda a proto když jsme šli kolem ní, nalétávala na klec. U rybníka jsme se něco dozvěděli o vodních živočiších a některé jsme i viděli. Jako suvenýr jsme si všichni odvezli rostlinu kotvici. Tento výlet se nám všem moc líbil, protože jsme se dozvěděli mnoho zajímavého o zvířatech a taky o tom, jak a proč jsou tyto stanice důležité.

 

Za 2. i 3. třídu Tereza Bařáková, Daniel Žemla a Markéta Mandulová.

 

 

 

Sdílet: