Ve čtvrtek 16. 6. 2012 se 1. a 2. třída vydaly na společný výlet. Původně plánovaná ZOO Ostrava se kvůli nepříznivému počasí musela změnit na Muzeum Tatra v Kopřivnici. Auta se dětem líbila a měli jsme dokonce takové štěstí, že v muzeu nyní probíhá výstava obrazů Karla Gotta.

Cestou do Ostravy jsme se zastavili na letišti v Mošnově a podívali se na letadla. A tady nám počasí přálo a nad námi svítilo sluníčko a ukázala se modrá obloha.

Nakonec jsme se vydali do ostravského planetária, kde jsme viděli zajímavý a naučný program „Pojďte s námi za hvězdami“. Děti se seznámily, jak je to se střídáním ročních období a jaká souhvězdí mohou na obloze vidět.

Cestou domů jsme projeli několik velkých lijáků, ale jaké bylo naše překvapení, že ve Vidči svítilo sluníčko. Měli jsme tedy štěstí, za celý den jsme vůbec nezmokli a výlet se nám vydařil.

 

Za 1. a 2. třídu Mgr. Vlaďka Slámová

 

 

 

Sdílet: