Dne 13. 9. 2012 rožnovská olympiáda byla oficiálně zahájena a pokračovala plaváním a lehkou atletikou. Atletika měla proběhnout na školním hřišti ZŠ 5. května Rožnov p. R. Avšak pro špatné počasí absolvovali žáci 1. stupně své disciplíny v tělocvičně. Skok daleký nahradil skok z místa, běh na 50 m nahradil člunkový běh na 4 × 10 m a namísto kriketovými míčky žáci házeli plnými míči. Všichni naši žáci bojovali ze všech sil, aby připsali nějaké ty bodíky do hodnocení škol. Ve velké konkurenci nejen žáků ze škol okrsku Rožnova, ale i hostů z Kopřivnice a dvou Slovenských škol si nejlépe vedl Alex Urban, který obsadil krásnou druhou příčku a po právu si domů odvezl stříbrnou medaili.

Žáci 2. stupně už ale závodili na venkovním hřišti. Je škoda, že pršelo a nebylo ani příliš teplo. O to více vystupují některé výkony do popředí. Slušný výkon předvedla Dája Hladká z 8. ročníku, ve skoku do dálky, kdy do posledního pokusu bojovala o umístění v popředí. Dobrý výkon předvedla i Terezka Vičanová žákyně 7. ročníku, v běhu na 60m. Ovšem vyvrcholením naší snahy o úspěch byl běh na 60m starších žáků. Zde se překvapivě prosadil náš nový žák, Viktor Smetivý z 9. ročníku. Ve velmi rychlém rozběhu zvítězil časem 7,90s a tento čas se nakonec ukázal nejrychlejším. Hurááá!!!

Za vzornou reprezentaci všem žákům naší školy děkujeme!!

 

Mgr. Ladislav Ludvigh, Mgr. Pavel Drda

 

 

 

Sdílet: