Nový školní rok je v plném proudu a společně s ním i školní sportovní soutěže. V úterý 9. 10. 2012 se naši šesťáci a sedmáci zúčastnili okrskového kola v kopané. Z konečné nominace nám pro nemoc vypadli Honza Heryán a Ondra Trčka, ale ani jejich náhradníci se nenechali zahanbit. V základní skupině nám byl prvním soupeřem tým ZŠ Pod Skalkou, který jsme porazili góly Marka Mičkala a Kuby Kubjáta 2:1. Poté jsme odehráli bezbrankové utkáni s velmi silným soupeřem z Horní Bečvy. No a nakonec jsme po gólu Ondry Dobeše remizovali i v posledním utkání základní skupiny 1:1 s týmem ZŠ 5. května. Tyto výsledky nás poslaly z druhého místa ve skupině do semifinále turnaje. Tady už si na nás brousila zuby ZŠ Videčská. Ale když nás podržel velmi jistým výkonem brankář David Vachun společně s celou obranou dirigovanou Kubou Neřádem a v poslední minutě utkání našel Ondra Dobeš krásným centrem hlavu Kuby Kubjáta, cesta do finále se otevřela nám. Ve finále nás čekal opět tým z Horní Bečvy. Toto utkání zvládli kluci na výbornou, a když rozvlnil síť opět Kuba Kubját, rozezněl se po výhře 1:0 rožnovským stadionem vítězný pokřik našeho družstva.

Na závěr se vždy sluší a patří vyzdvihnout nejlepší hráče, jenže v úterý hráli všichni kluci s takovým nasazením, že hledat ty nejlepší prostě ani nejde. V celém turnaji naši školu v tom nejlepším světle reprezentovali tito kluci: Ondra Dobeš, Kuba Neřád, Laďa Merta, Lukáš Pavlištík a Radim Cáb ze třídy šesté. A za sedmáky to byli: David Vachun, Lukáš Jurča, Lukáš Petružela, Kuba Kubját, Marek Mičkal a Dan Malina. Kluci díky a ať vás sportovní elán a štěstí provází i v kole okresním.

 

Pavel Drda

 

 

 

Sdílet: