Naše škola se prostřednictvím ZŠ Zubří zapojila do projektu Českého svazu házené Miniházená do škol. Našim třeťákům a čtvrťákům tak v uplynulých dvou týdnech předával své zkušenosti a hlavně vedl jejich první házenkářské kroky hráč Gumáren Zubří a české reprezentace Miroslav Jurka. Nejprve jsme se naučili manipulovat s házenkářskými míči, přihrávat, driblovat, vodit míč, střílet a samozřejmě nemohla chybět ani utkání podle zjednodušených pravidel. Hodiny s mladým sympaťákem Mirkem nám rychle utekly a o tom, jak moc nás bavily, svědčilo hromové NE, když jsme na nástupu po poslední hodině oznámili, že další hodinu už mezi nás nepřijde. Útěchou pro některé žáky může být, že v prosinci proběhne turnaj v miniházené, kde nás náš patron v tomto projektu přijde podpořit. I když kdo ví? Možná si do naší školy ještě někdy cestu najde. Ať už tak či onak, přejeme Mirovi v jeho další kariéře hlavně pevné zdraví a mnoho úspěchů. A našim nejmenším spoustu zábavy a radosti při pro naši školu novém sportu.

 

Pavel Drda

 

 

 

Sdílet: